Warto odwiedzić

www.sn.pl/orzecznictwo – zbiór orzeczeń Sądu Najwyższego. Bardzo toporna nawigacja, ale równoważy to zawartość niezbędna każdemu adeptowi prawa. Szkoda tylko, że nie są publikowane wszystkie orzeczenia Sądu wraz z uzasadnieniami.

www.orzeczenia.nsa.gov.pl – zbiór orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego i Wojewódzkich Sądów Administracyjnych. Bardzo ascetyczny wygląd i idiotyczny pomysł dzielenia uzasadnień na strony (więcej klikania!), ale lepszego miejsca z wyrokami administracyjnymi nie znajdziecie.

www.orzeczenia.ms.gov.pl – jedna z najbardziej przydatnych prawnikom stron w Polsce. Baza orzeczeń sądów powszechnych posiada przejrzystą i intuicyjną wyszukiwarkę, przyjemną dla oka kolorystykę oraz całą masę wyroków z najróżniejszych dziedzin prawa.

http://isap.sejm.gov.pl – zbiór wszystkich obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Ustawy są do ściągnięcia w formacie .pdf wraz z informacją o zmianach, uchyleniach i wszystkim, czego prawnikowi do szczęścia potrzeba. Problem stanowią dziwne algorytmy wyszukiwania, dlatego konkretnych ustaw proponuję szukać przez google hasłem „isap + nazwa ustawy”.

www.uokik.gov.pl – strona Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Obowiązkowe miejsce dla każdego, kto zetknął się z prawem konsumenckim lub tematami pokrewnymi. Rejestr Klauzul Niedozwolonych + masa opracowań = pycha!

www.rzu.gov.pl – oficjalny portal Rzecznika Ubezpieczonych. Nie ma w Sieci lepszego miejsca, gdy chodzi o sprawy ubezpieczeń (niezależnie od rodzaju).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *