Skrypt

KPK – Skrypt

Kodeksy regulujące postępowania sądowe i pozasądowe należą do najdłuższych ustaw w polskim porządku prawnym. Z tego powodu nauka tych regulacji jest wyjątkowo mozolna i trudna. Podręczniki zawierają tylko część treści zamieszczonych w kodeksach, do tego szybko się dezaktualizują. Dlatego warto korzystać z syntetycznych i zawsze aktualnych źródeł podczas nauki. Jednym z nich jest moja publikacja KPK – Skrypt.

Darmowy fragment

Zdaję sobie sprawę, że nikt nie chce wydawać w ciemno swoich pieniędzy. Dlatego przed podjęciem decyzji ściągnij darmowy fragment skryptu z KPK. Dzięki niemu sprawdzisz zawartości książki bez żadnego ryzyka z Twojej strony.

Darmowe fragmenty posiadają wszystkie moje komercyjne skrypty. Na stronie znajdują się także bezpłatne opracowania, których jednak nie aktualizuję z uwagi na brak czasu.

Treść skryptu z KPK

Kodeks postępowania karnego – Skrypt zawiera opracowanie wszystkich części ustawy. Pominąłem jedynie artykuły dotyczące delegacji ustawowych dla ministrów w celu wydania rozporządzeń.

Zobacz także: Kodeks karny – Skrypt

Pierwsza, bardziej ogólna część skryptu, opisuje regulacje związane z sądem i podmiotami występującymi w postępowaniu. Uwzględnia także czynności procesowe, dowody i środki przymusu.

Drugą część poświęciłem przepisom proceduralnym. Omówiłem całość postępowania przygotowawczego i sądowego (I instancja oraz instancja odwoławcza) oraz postępowań szczególnych i nadzwyczajnych. Na koniec tej części przygotowałem czynności po uprawomocnieniu się orzeczenia.

Bardzo duży fragment publikacji to sprawy międzynarodowe. Wiele rozdziałów wprowadzono do Kodeksu postępowania karnego, by ujednolicić prawo w ramach Unii Europejskiej.

Zobacz także: Kodeks wykroczeń – Skrypt

Czwarta część skryptu to kwestie kosztów procesu i sprawy wojskowe.

Technikalia

Z uwagi na ograniczenia techniczne skrypt publikuję tylko w jednym popularnym formacie – PDF. Wynika to z faktu, że moja publikacja nie zawiera nieczytelnych bloków tekstu. Każdy fragment to numerowana, wielopoziomowa lista, dzięki czemu nawigacja po skrypcie jest łatwa i faktycznie pomaga w nauce.

Książka została przygotowana na stronach o formacie A4. Umożliwi to łatwy, samodzielny druk skryptu. Dodatkowo każdy dział i rozdział zaczyna się od nowej strony, przez co można dowolnie mieszać kolejność materiałów.

KPK – Skrypt jest przeznaczony dla…

Studentów prawa lub kierunków pokrewnych oraz aplikantów zawodów prawniczych. To te osoby przede wszystkim muszą uczyć się procedury karnej. Z własnego doświadczenia na uniwersytecie wiem, że nie jest to łatwe. Bez odpowiednich materiałów to wręcz katorga.

Zobacz także: Kodeks cywilny. Część ogólna – Skrypt

Dodatkowo skrypt z KPK może pomóc zawodowym pełnomocnikom lub przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości utrwalać swoją wiedzę. Bieżąca aktualizacja gwarantuje, że publikacja będzie przydatna niezależnie od tego, kiedy po nią sięgniesz.

Czy skrypt jest aktualny?

Mówiąc najprościej – jest. W chwili, gdy piszę te słowa (4 sierpnia 2021 r.), skrypt uwzględnia wszystkie dotychczasowe nowelizacje Kodeksu postępowania karnego. Dotyczy to czterech nowelizacji z 2020 roku i dwóch z 2021 roku, w tym kontrowersyjnej nowelizacji z 22 czerwca 2021 r.

Jeśli do dnia dzisiejszego pojawiła się jakaś nowela, której nie uwzględniłem, daj mi koniecznie znać!

Zalety skryptu z KPK

Choć skrypt obejmuje całość KPK, jest stosunkowo krótki. W jeden dzień jesteś w stanie przeczytać go w całości i zacząć bardziej efektywną naukę. Jako profesjonalny pełnomocnik dołożyłem starań, by zawierał on wszystkie aktualne regulacje.

Czytaj również: Nauka prawa ze skryptów

Wyjątkowa, niespotykana nigdzie forma skryptu pomogła już dziesiątkom tysięcy osób, które ściągnęły moje publikacje. Prosty, zrozumiały język i podział na logiczne fragmenty sprawiają, że książka jest realnym wsparciem w nauce.

Jak korzystać ze skryptu z KPK?

Większość osób po prostu czyta skrypt od deski do deski i liczy na to, że to wystarczy. Niemal wszystkie badania pokazują jednak, że tak nie jest. Lekturę skryptu należy łączyć z innymi sposobami kodowania wiedzy – notatkami, praktyką czy tłumaczeniem.

O wszystkim powyższym piszę w swojej książce Jak uczyć się prawa? Zachęcam do zapoznania się z jej treścią – stanowi idealne uzupełnienie każdego skryptu na Lex Manual.

Kup skrypt

Skrypt można kupić na stronie zaprzyjaźnionej księgarni – Ebookpoint. Portal zapewnia wszystkie niezbędne zabezpieczenia gwarantujące, że nie zostaniesz oszukany ani wprowadzony w błąd.

Michał Wysocki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *