Skrypt

Kodeks wykroczeń – Skrypt

Kodeks wykroczeń - skrypt

Prawo karne i prawo wykroczeń to dwa uzupełniające się obszary polskiego ustawodawstwa. Regulują nasze codzienne życie. O ile jednak Kodeks karny pojawia się w nim stosunkowo rzadko, prawo wykroczeń towarzyszy nam nieustannie. Drobne wykroczenia drogowe, śmiecenie w miejscu publicznym czy zakłócanie spokoju sąsiadów są przykładami tego, co reguluje KW. Żeby ułatwić Ci poznanie tej dziedziny prawa, przygotowałem publikację Kodeks Wykroczeń – Skrypt.

Darmowy fragment publikacji

Nikt nie lubi kupować w ciemno materiałów do nauki. Dlatego zachęcam Cię do ściągnięcia i sprawdzenia darmowego fragmentu mojej książki. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy chcesz na nią niezbyt duże, ale jednak Twoje pieniądze.

Jeśli spodobała Ci się forma mojej publikacji, zachęcam do zakupu całego skryptu.

Po co skrypt z Kodeksu wykroczeń?

Kodeks wykroczeń nie należy do specjalnie długich ustaw, ale mimo tego zawiera sporo artykułów. Ich lektura od deski do deski niektórym sprawia przyjemność, ale na pewno nie pomaga w nauce. Udowodniono naukowo, że taka forma przyswajania wiedzy jest bezsensowna.

Zobacz również: Kodeks karny – Skrypt

Żeby ułatwić Ci poznanie materialnego prawa wykroczeń przygotowałem specjalną publikację. Kodeks karny – Skrypt pozwoli każdemu w miarę szybko i bezproblemowo nauczyć się treści ustawy. Bez niepotrzebnych zapychaczy i bloków tekstu. A skoro już o blokach tekstu mowa…

Co zawiera Kodeks wykroczeń – Skrypt?

Skrypt z KW podzielony jest na dwie części tak samo, jak sam kodeks. W części ogólnej omówiłem zasady odpowiedzialności, formy represji i regulacje z nimi związane oraz słowniczek. Część szczególna natomiast to podzielone tematycznie opracowanie różnego rodzaju wykroczeń.

Zobacz również: KPK – Skrypt

Kodeks wykroczeń – Skrypt jest wyjątkowy, ponieważ bazuje na moim autorskim sposobie tworzenia materiałów edukacyjnych. Zamiast nieczytelnych bloków tekstu stosuję numerowane wyliczenia na trzech poziomach wcięcia. Dzięki temu wszystko jest czytelne i łatwe do zapamiętania w kilka chwil. Dodatkowo część szczególną opracowałem w taki sposób, by ułatwić nawigację po poszczególnych fragmentach czynów zabronionych.

Komu potrzebny jest ten skrypt?

Każdy z moich skryptów przygotowuję z myślą o dwóch grupach odbiorców. Jedna do studenci prawa lub kierunków jakoś z prawem związanych. Druga to aplikanci zawodów prawniczych. To oni przede wszystkim potrzebują skutecznych i skondensowanych materiałów edukacyjnych.

Zobacz również: Pokrzywdzony w sprawach o wykroczenia – Wzory Pism

Kodeks wykroczeń – Skrypt przyda się jednak również każdej osobie zainteresowanej prawem wykroczeń. Bez znaczenia, czy będzie to adwokat, urzędnik czy budowlaniec – wiedza z zakresu prawa wykroczeń niezbędna jest każdemu.

Aktualność skryptu

KW nie zmienia się aż tak często, ale zawsze staram się trzymać rękę na pulsie. W chwili pisania tych słów (9 sierpnia 2021 r.), skrypt jest aktualny i obejmuje wszystkie ostatnie nowelizacje.

Dlaczego warto korzystać ze skryptu?

Większość darmowych i płatnych skryptów to nieczytelne blok tekstu, które niewiele pomagają w nauce. Moja publikacja napisana jest w taki sposób, by ułatwić Ci zdobywanie wiedzy. Wszystko jest przejrzyste, profesjonalnie przygotowane i jednoznaczne.

Zobacz również: Kodeks pracy – Skrypt

A co najważniejsze, skrypt obejmuje całość treści Kodeksu wykroczeń. Pominąłem jedynie delegacje ustawowe, które dla uczącego się są bez znaczenia. No tak, zapomniałem jeszcze dodać, że cena książki nie przekracza jednego piwa w pubie. To niewiele za dobre materiały edukacyjne.

Jak uczyć się ze skryptu?

Sam skrypt z Kodeksu wykroczeń to jeszcze nie wszystko. Trzeba wiedzieć, jak go prawidłowo używać, by nie tracić czasu i sił. Zwykła lektura od deski do deski, choć łatwiejsza niż przy ustawie, to wciąż za mało.

Sprawdź książkę Jak uczyć się prawa?

Dlatego zachęcam Cię do sprawdzenia mojej książki Jak uczyć się prawa? To kompleksowy poradnik uczenia się prawa, obejmujący także naukę ze skryptów.

Kup Kodeks wykroczeń – Skrypt

Mam nadzieję, że przekonałem Cię do zainwestowania kilku złotych w moją publikację. Znajdziesz ją, podobnie jak inne skrypty, na portalu wydawnictwa Helion – Ebookpoint.

Michał Wysocki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *