Skrypt

Kodeks karny – Skrypt

Prawo karne materialne reguluje przede wszystkim Kodeks karny. Kodeks opisuje zasady odpowiedzialności, kary i reguły ich wymierzania oraz typy poszczególnych przestępstw. W części wojskowej opisano natomiast sprawy związane z odpowiedzialnością karną żołnierzy. Prawo karne to obowiązkowy przedmiot na studiach i jedna z tych dziedzin prawa, które dotykają nas każdego dnia. Dlatego warto przyłożyć się do jej nauki. Pomoże w tym chwalona publikacja Kodeks karny – Skrypt, którą na bieżąco aktualizuję.

Darmowy fragment publikacji

Wiem, że nikt nie lubi otrzymywać kota w worku. Dlatego zachęcam Cię do ściągnięcia przykładowego rozdziału wraz z całą częścią wstępną skryptu. Sprawdź, czy odpowiada Ci taka forma!

Kodeks karny – skrypt z części ogólnej

Skrypt z części ogólnej KK zawiera opracowanie rozdziałów od I do XV. Szczegółowo omówiłem zasady odpowiedzialności i jej wyłączenie oraz formy popełnienia przestępstwa. Dalej znajduje się część poświęcona karom i środkom penalnym, recydywie i zbiegom przestępstw oraz łączeniu kar. Część ta uwzględnia również przedawnienie, zatarcie skazania, problematykę zagraniczną oraz słowniczek.

Przejdź do sklepu ze skryptem

Kodeks karny – skrypt z części szczególnej

Nowość stanowi moja autorska forma opracowania części szczególnej Kodeksu karnego, którą stosowałem już przy wykroczeniach. Każdy przepis został rozbity na czytelne elementy. Wyszczególniłem typy podstawowe, kwalifikowane i uprzywilejowane. Odrębne wiersza mają także kara i środki karne oraz modyfikacje odpowiedzialności. Dzięki temu nauka części szczególnej powinna iść płynnie i bezproblemowo.

Zobacz także: Skrypt z Kodeksu postępowania karnego

Kodeks karny – skrypt z części wojskowej

Moja publikacja uwzględnia także rzadko opracowywaną część wojskową KK. Oprócz zmodyfikowanej odpowiedzialności dla żołnierzy i osób z ich otoczenia omawiam wszystkie rozdziały poświęcone przestępstwom. Syntetyczne ujęcie rozdziałów XXXIX – XLIV zauważalnie ułatwi Ci naukę.

Cechy techniczne skryptu

Publikacja dostępna jest w formacie A4, można ją ściągnąć w pliku PDF. Na 132 stronach zawarłem opracowanie dosłownie każdego artykułu Kodeksu. Każdy mój skrypt, także ten z Kodeksu karnego, tworzę w autorski sposób. Zamiast bloków tekstu proponuję wyliczenia w porządku numerycznym, dzięki czemu całość czyta się bardzo szybko. Publikację można wydrukować i dowolnie modyfikować kolejność rozdziałów.

Dla kogo jest skrypt?

Swój e-book dedykuję przede wszystkim studentom prawa i kierunków pokrewnych oraz aplikantom zawodów prawniczych. To oni muszą poznać treść Kodeksu karnego, a mój skrypt ma to ułatwić. Skorzystać z niego mogą także pełnomocnicy procesowi i pracownicy organów ścigania. Ostatnią grupą docelową publikacji są pasjonaci prawa karnego.

Przejdź do sklepu ze skryptem

Jak uczyć się ze skryptu?

Istnieje kilka efektywnych strategii uczenia się ze skryptów. Najprościej po prostu czytać go od deski do deski. W zależności od tego, której części KK chcemy się uczyć, można także inaczej planować lekturę rozdziałów. Sama lektura to jednak zdecydowanie za mało. O tym, jak w ekspresowym tempie poprawić swoje metody nauki, piszę w książce Jak uczyć się prawa?

Stan prawny skryptu

Skrypt jest aktualny na dzień 4 sierpnia 2021 r. i uwzględnia wszystkie dotychczasowe nowelizacje Kodeksu karnego. Dotyczy to zwłaszcza ostatnich zmian z 22 czerwca 2021 r., 24 czerwca 2020 r. i 30 maja 2020 r.

Zobacz także: Skrypt z Kodeksu wykroczeń

Zalety skryptu z Kodeksu karnego

Podsumowując, skrypt z KK można opisać w następujący sposób:

  • przejrzysta forma;
  • opracowanie całości Kodeksu karnego;
  • prosty, zrozumiały język;
  • profesjonalne przygotowanie przez zawodowego pełnomocnika;
  • cena w granicach jednego piwa w pubie.

Gdzie można znaleźć skrypt?

Niemal każdą moją publikację można ściągnąć wyłącznie ze strony Ebookpoint. Portal wydawnictwa Helios gwarantuje najwyższą jakość i bezpieczeństwo umieszczanych tam materiałów.

Michał Wysocki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *