Prelekcja na Pilkonie 2018

grafikaZ uwagi na przerwę wakacyjną nie przygotowuję nowych materiałów. Nie oznacza to jednak, że porzuciłem popularyzowanie prawa – wręcz przeciwnie!

W dniu 9 września 2018 r. o godzinie 12:00 w Pile, na terenie Nadnoteckiego Instytutu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza poprowadzę prelekcję pt. „Fantastyka oczami adwokata-karnisty”. Będzie to element bloku prelekcyjnego konwentu miłośników fantastyki Pilkon.

Wykład skupi się na ocenie znanych z literatury i filmów motywów fantastycznych z perspektywy prawa karnego materialnego. Odpowiemy m.in. na pytania, czy wrzucając do lawy pierścień Saurona Frodo usiłował popełnić przestępstwo na jego szkodę, czy Jaś i Małgosia zabili czarownicę w ramach obrony koniecznej oraz jak to jest z kontratypem ryzyka sportowego podczas meczów quidditcha.

Serdecznie zapraszam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>