6 myśli nt. „Skrypt z ustawy: Kodeks rodzinny i opiekuńczy

 1. Zuzanna

  Witam Michale

  Z przykrością muszę stwierdzić ,że Twoje opracowania są zbyt wąskie . Nie możesz w sposób pełny i analityczny przeanalizować sprawy bez doktryny i orzeczeń ……chyba powinieneś to wiedzieć skoro jesteś prawnikiem .
  Wybacz Michale ale sugerowałeś w swoich wypowiedziach również słowa krytyki które winny być motywujące.
  Moim zdaniem każdy prawnik winien wiedzieć ,że analiza materiału winna być oparta na szerokiej i wszechstronnej dokumentacji.
  Szata graficzna strony rewelacyjna ale treść uboga.

  Pozdrawiam
  Zuzia

  Odpowiedz
  1. Michał Wysocki Autor wpisu

   Witaj Zuzanno,

   masz oczywiście rację – danego zagadnienia prawnego nie można w pełni opracować bez komentarzy i judykatury. Problem w tym, że nie o to chodzi w powyższym opracowaniu. Plik nazywa się wprost „tekstem z ustawy” właśnie dlatego, że ma służyć wyłącznie powtórce (lub nauce) czystego tekstu normatywnego. W żadnym miejscu nie aspiruje do miana rzetelnego, kompletnego opracowania całości KRO (liczyłby sobie wtedy kilkaset stron więcej). Na takie skrypty przyjdzie jeszcze czas.

   Pozdrawiam,
   Michał Wysocki.

   Odpowiedz
  2. Patryk

   Moim zdaniem skrócone opracowania są przydatne. Mogą być używane jako forma powtórzeń lub wręcz odwrotnie do przeczytania na początku nauki danego przedmiotu.
   Takie podejście tworzy szkielet wiedzy z danej gałęzi prawa, daje szeroki, ogólny obraz zagadnień, wraz z nauka z bardziej szczegółowych źródeł jest obudowywany wiedzą pogłębioną.
   Dziękuje Michale za Twoją pracę która ma sens.
   Aplikant radcowski, Patryk

   Odpowiedz
 2. cosmopolitan99

  Witam, zauważyłam 2 błędy w skrypcie – mianowicie 1 błąd i jedno niedopowiedzenie:)
  Strona 14 – u góry pkt 7 – po śmierci dziecka nie można żądać ustalenia bezskuteczności uznania ojcostwa – otóż KRO przewiduje tutaj wyjątek – można żądać, jeśli uznanie ojcostwa nastąpiło po śmierci dziecka.
  Druga kwestia – strona 14 – Domniemanie dziecka pozamałżeńskiego – kto obcował z matką od 300 do 181 dni ( art. 85 KRO) a nie dni 180:)

  Pozdrawiam serdecznie;)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>